معاون اعتباری بانک کشاورزی استان خوزستان از ابلاغ دو تبصره جدید بخشودگی و استمهال وام‌های مربوط به کشت‌های گلخانه‌ای خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایانا در خوزستان، دسومی معاون اعتباری بانک کشاورزی استان خوزستان در جلسه ستاد توسعه گلخانه‌ها اظهار کرد: در بحث گلخانه‌ها از ابتدای سال تا کنون ۷۵ میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۴ پرونده در سطح ۱۴ و ۶ دهم هکتار کشت گلخانه‌ای پرداخت شده همچنین ۱۳ فقره پرونده در سطح ۵ و ۴ دهم هکتار با اعتبار ۱۰۵ میلیارد تومان مصوب شده است.

وی در ادامه خاطر نشان کرد: تا کنون ۴ پرونده نیز برای عقد قرارداد به دفترخانه ارسال شده است.

معاون اعتباری بانک کشاورزی استان خوزستان ضمن بیان این مطلب که دو تبصره جدید بخشودگی و استمهال وام‌های مربوط به کشت‌های گلخانه‌ای به استان ابلاغ شده است عنوان کرد: این تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی و تبصره ۱۸ تامین می‌شود.

دسومی گفت: طبق بند خ تبصره ۳۲ وام‌هایی که سررسید آنها از یک مهر ماه ۹۶ تا ۳۱ شهریور ماه ۹۸ بوده جرائم آنها بخشوده و سه سال هم شامل استمهال خواهند بود.

وی درپایان با اشاره به بند ل تبصره ۱۶ اظهار کرد: صاحبان وام‌های تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان که تاریخ سررسید آنها تا پایان سال ۹۵ بوده است می‌توانند اصل وام خود را پرداخت کنند و جرائم این وام‌ها تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان بخشوده خواهد شد.