معاون استاندار و فرماندار ویژه لارستان با بیان اینکه ۳۰ هکتار از زمین‌های شهرستان به کشت گلخانه‌ای اختصاص یافته است، گفت: حمایت از گلخانه‌های فعال، تبدیل گلخانه های نیمه فعال به فعال و توسعه بیشتر کشت‌های گلخانه‌ای مورد توجه جدی قرار گیرد.

به گزارش میلاد لارستان به نقل از روابط عمومی معاونت استانداری و فرمانداری ویژه لارستان؛ جلیل حسنی در جلسه شورای کشاورزی این شهرستان اظهار داشت: از زمانی که ارتباطمان با جهان خارج از کشور در معادلات سیاسی به گونه ای طراحی شده است که با محدودیت‌هایی مواجه شده ایم، راهی نداریم جزء اینکه نوع نگاهمان به پتانسیل‌ها، توانمندی‌ها و ظرفیت‌های داخل کشور باشد، بنابراین باید از ظرفیت های موجود در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعتی، معدنی، منابع ملی و غیره به صورت کامل استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: هر جا که از سوی جهاد کشاورزی احساس نیاز شد، همه دستگاه‌های اجرایی شهرستان پای کار باشند و به این ارگان کمک کنند، چرا که بایستی تلاش شود که محصولات کشاورزی ، باغی و گلخانه‌ای در شهرستان رونق بگیرد و به بهره وری لازم برسد.

فرماندار ویژه لارستان وجود زیاد ملخ‌ها در برخی از نقاط شهرستان را یک آسیب جدی برای محصولات کشاورزی، باغی و مراتع ملی دانست و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان در این راستا به کمک جهاد کشاورزی بیایند تا این موضوع کنترل و مدیریت شود و از آفت‌ها و آسیب‌ها جلوگیری گردد.

حسنی در ادامه سخنانش به خشکسالی‌های پی‌درپی منطقه لارستان هم اشاره کرد و گفت: ما هر چقدر هم نزول رحمت الهی داشته باشیم، باز هم با کمبود آب در منطقه مواجه هستیم، بنابراین بایستی برنامه ریزی های خوب و مناسبی در این خصوص داشته باشیم و از هدر رفت آب جلوگیری نماییم.

 معاون استاندار فارس همچنین تاکید کرد: یکی از موضوعاتی که دولت بر آن پافشاری می کند و در راستای بهره وری بیشتر آن تلاش می کند،  بحث رونق کشت های گلخانه‌ای است، چراکه این مهم، آب کمتری مصرف می‌کند و هم اشتغال زایی و رونق تولید را در شهرستان در بر دارد.

وی کشت‌های گلخانه‌ای در شهرستان را یک فرصت دانست و گفت: برای کشت های گلخانه ای انگیزه و همت افراد سرمایه گذار لازم است تا این مهم در لارستان رشد یابد و در دستور کار جهاد کشاورزی و اعضای این جلسه نیز قرار گیرد، چون کشت های گلخانه ای یکی از تصمیمات کلان کشوری است.

 حسنی با تاکید بر اینکه نباید در لارستان برای اشتغالزایی و رونق تولید مانع ایجاد شود؛ افزود: جهاد کشاورزی باید به افرادی که زمین جهت اجرای طرح‌های گلخانه ای ارائه می کند، نظارت کامل داشته باشد و نگذارد به غیر از کشت های گلخانه‌ای و محصولات کشاورزی، خدایی نکرده به باغ شهری تبدیل گردد و در این خصوص هر جا کوتاهی صورت پذیرد، بر اساس قانون برخورد می‌شود.

 وی ضمن احترام به تمامی افراد متقاضی زمین جهت کشت گلخانه ای تاکید کرد: دولت در این خصوص زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاران عزیز فراهم می کند تا اشتغال زایی و تولید صورت بگیرد، اما بایستی در این خصوص نظارت کامل از سوی جهادکشاورزی و یا دستگاه های ذیربط صورت پذیرد.

معاون استاندار فارس با بیان اینکه هم اکنون ۳۰ هکتار از زمین‌های لارستان به کشت گلخانه‌ای اختصاص یافته است؛ تصریح کرد: بایستی همه کمک کنند تا گلخانه های نیمه فعال به گلخانه های فعال تبدیل شوند و مورد حمایت قرار بگیرند، چرا که اگر این گلخانه ها تقویت بشوند، ۸۰- ۷۰ درصد از تعهدات جهادکشاورزی در زمینه توسعه کشت گلخانه ای به سرانجام رسیده است.

وی در پایان سخنانش به بخشداران، دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز توصیه کرد که افراد را جهت ایجاد کشت گلخانه‌ای تشویق و ترغیب نمایند، تا اشتغالزایی و رونق تولید در کل لارستان گسترش یابد.

پیش از این نیز احسان طاهری معاون برنامه ریزی فرمانداری ویژه لارستان، قاسمی معاون سازمان و رئیس جهاد کشاورزی شهرستان و جمعی از اعضا نیز پیشنهادها و راهکارهای لازم در خصوص افزایش کشت گلخانه‌ای در شهرستان مطرح کردند.