شهرضا قطب صادرات محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان است

قلم/اصفهان_ مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: شهرضا قطب صادرات محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان است، ۶ شرکت صادرات محصولات گلخانه‌ای در شهرضا وجود دارد که محصولات کشاورزی شهرضا را به روسیه و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صادر می‌کنند.

رضا باقری با اشاره به مجموعه گلخانه‌ای امین پردیس با بیش از ۵۵ هکتار گلخانه در شهرضا اظهار داشت: گلخانه امین بزرگترین مجموعه گلخانه‌ای ایران به شمار می‌رود و در حال حاضر تمرکز تولید این مجموعه روی محصول فلفل دلمه‌ای رنگی است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با بیان این‌که این مجموعه توان تولید ۱۵ هزار تن سبزی و صیفی گلخانه‌ای را در سال دارد، بیان کرد: با توجه به شرایط تحریمی و کاهش شدید صادرات نفتی در کشور، این مجموعه توانسته است تا ۷۵ درصد از تولیدات خود را به خارج از کشور صادر کند.

وی با اشاره به اشتغال‌زایی مستقیم برای بیش از ۶۰۰ نفر و اشتغال‌زایی غیرمستقیم برای بیش از ۲ هزار نفر عنوان کرد: کشور ایران پتانسیل بالایی برای قطع وابستگی به نفت دارد و یکی از این ظرفیت‌ها بخش کشاورزی است که باید مورد توجه دولتمردان قرار گیرد و برای صادرات محصولات کشاورزی به صادرکنندگان کمک شود.

باقری با تأکید بر اینکه اگر صحرای پرزان گازکشی انجام شود، شهرضا به اصلی‌ترین قطب گلخانه‌های استان اصفهان تبدیل می‌شود، گفت: شهرضا قطب صادرات محصولات گلخانه‌ای در استان اصفهان است، ۶ شرکت صادرات محصولات گلخانه‌ای در شهرضا وجود دارد که محصولات کشاورزی شهرضا را به روسیه و کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صادر می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با بیان اینکه زنجیره تولید در محصولات گلخانه‌ای در شهرضا ایجاد شده است و این شرکت‌ها در بخش بسته‌بندی محصولات کشاورزی به شهرستان‌های استان اصفهان کمک می‌کنند، افزود: توسعه گلخانه‌ها نیازمند اعتبارات دولتی و تسهیلات ارزان قیمت است، در حوزه گلخانه اگر کمک شود، شهرضا به بخش صنعت گلخانه وارد می‌شود و قطب صنعت گلخانه در کشور ‌می‌شود.

وی ادامه داد: در حوزه محصولات گلخانه‌ای شهرضا یکی از پیشتازان در احداث گلخانه‌های صنعتی در استان اصفهان است اما با توجه به شرایط آبی استان در یک دهه گذشته در این زمینه عقب مانده‌ایم.

 باقری با اشاره به اینکه شهرضا حدود ۷۳ هکتار گلخانه سبزی و صیفی و ۴ هکتار گل شاخه بریده و ۳ هکتار گلخانه تولید نشا و کشت گیاهان دارویی را دارا است، خاطرنشان کرد: زنجیره تولید کشاورزی باید به بخش صنعت و فرآوری برسد، ۳۱ واحد صنعتی شامل صنایع بسته‌بندی سبزیجات، گیاهان دارویی و محصولات گلخانه‌ای در شهرضا ایجاد شده است.

کد خبر : ۱۷۴۴۴۹