احتمال سرمازدگی باغ‌ها و گلخانه‌ها

مدیر امور باغبانی جهاد کشاورزی استان مرکزی در گفتگو با خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ گفت: با توجه به بارش برف و احتمال سرمازدگی نیاز هست که باغداران و گلخانه داران نسبت به راه‌های پیشگیری از سرما زدگی اقدام کنند تا محصولات باغات و گلخانه‌ها آسیب نبیند.

زارعی افزود: باغداران می‌توانند با استفاده از ارقام دیرگل، استفاده از بخاری باغی، آبیاری غرقابی، استفاده از مالچ، سوزاندن کاه و کلش و ایجاد دود در باغات و بستن تنه درختان با پلاستیک و یا رنگ کردن تنه درختان با رنگ سفید لاتکس و جلوگیری از ترک خوردن تنه درخت مانع از سرمازدگی درختان در باغات شوند.

وی اضافه کرد: گلخانه داران هم می‌توانند با تعمیر و آماده سازی بخاری و یا وسایل گرمایشی داخل گلخانه و بستن هرگونه پارگی پلاستیک و یا هر نوع پوشش دیگر گلخانه باعث جلوگیری از سرمازدگی در گلخانه‌ها شود.

مدیر امور باغبانی جهادکشاورزی استان مرکزی ادامه داد: سطح باغات استان مرکزی ۶۹ هزار هکتار و سطح گلخانه‌ها ۵۷۰ هکتار است که توصیه می‌شود تمامی کشاورزان و باغداران و گلخانه داران نسبت به بیمه محصولات خود اقدام کنند تا در صورت خسارت براثر سرمازدگی بتوانند از مزایای بیمه بهره‌مند شوند.

کد خبر: ۶۷۸۶۱۷۲